Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про поросятко
Казки на ніч

Казка про поросятко

В чарівному лісі жило миле рожеве порося Бося. У нього була велика дружна родин: папа – грізний лісовий кабан Корній, мама – мила і добра свиня Сіма, бабуся з дідусем та семеро братів і сестер. Жила сім'я в будиночку з віток та дерев, що колись впали на землю. Це житло побудували папа з дідусем. Будиночок був просторий і затишний. Бося був в сім'ї найменшим, всі любили малечу і піклувалися про нього. Казка про поросятко для дітей починається теплим літнім днем, коли Бося зі своїм другом зайчиком Берті вирішили дійти до горизонту. Про те, що горизонт – це місце, де з'єднується небо і земля, зайчик дізнався від свого розумного тата – професора лісової академії Даніелса Розумного.

Початок казки про поросятко

Бося був дуже допитливим і непосидючим поросям. Він відразу ж вирішив сходити до горизонту і побачити, як небо з'єднується із землею. Йому довелося довго умовляти зайчика, який не хотів обманювати батьків і вирушати в подорож без їх відома. Берті погодився лише після того, як порося пообіцяло, що дійдуть до мети вони дуже швидко, адже до горизонту рукою подати! А, щоб їх відсутність не помітили, вийти з дому вирішили рано вранці, поки всі спатимуть.
Бося поставив собі будильник на 4 годину ранку, але, коли той почав дзвонити, вимкнув звук і продовжував спати. А ось зайчик, який все-таки боявся засмутити батьків і тому спав дуже погано, прокинувся рано і пішов за другом. Поросяті так хотілося спати, що він вже вирішив перенести похід до горизонту на завтра. Але, потім пригадав, що завтра батьки пообіцяли повести дітей в Лісовий Діснейленд, швидко схопився з ліжечка і став одягатися.

Казка про поросятко, читати продовження


Початок походу до горизонту був не веселим. Діти хотіли спати, замерзли і зголодніли. Вони приготували бутерброди в дорогу, але Бося забув узяти їжу з собою. Та, коли пригріло сонечко, і хлопці набрели на галявину із смачною суницею, настрій у них покращав. Дорога стала легшою і приємнішою. Лише через деякий час Бося із зайчиком помітили, що горизонт від них весь час віддаляється, ніби тікає. Вони дуже здивувалися – як же так, вже стільки пройшли, вже сонце піднялося високо в небо, а це означало час обіду, а мета все залишалася такою ж далекою. Адже діти розраховували в обід бути удома.

Тим часом батьки  розшукували поросятко і зайчика. Обидві мами і папа Корній спочатку оглянули всі кімнати в будинках, а потім почали обстежувати околиці. Вони звали Босю з Берті, але не отримували відповіді. Мами почали плакати, а папа Корній їх заспокоював. В цей час прийшов Даніелс Розумний, який з ранку займався дослідами в лабораторії. Він всіх заспокоїв і сказав, що знайти дітей дуже просто. В Берті є електронний браслет, по якому можна взнати, де той знаходиться. Папа включив комп'ютер, і батьки побачили, що їх малята зараз далеко від будинку в дрімучому лісі.

Чим закінчилася казка про поросятко

Тим часом Бося з Берті зайшли в гущавину лісу, де майже не світило сонце, дерева розрослися і вгору, і вздовш, їх вітки і кущі заважали йти. До того ж, діти зголодніли, а смачних ягід і горіхів більше не було на їх дорозі. Горизонту з дрімучого лісу взагалі не було видно, порося із зайчиком зовсім зажурились.

Берті навіть почав плакати, але Бося його заспокоював, він казав, що, якщо наполегливо йти до своєї мети, то обов'язково до неї прийдеш. Раптом діти почули дивні звуки, вони дуже злякалися, сіли, обнявшись, під деревом і закрили очі.

А коли відкрили їх, то побачили перед собою сову Амелію, хрещену зайчика Берні. Сова розповіла, що батьки чекають поросятко із зайчиком на галявині, куди вони змогли посадити гелікоптер. Зраділі діти швидко побігли за Амелією і попали в обійми зворушених мам і стримуючих емоції пап. Коли вони піднялися у небо, то Даніелс Розумний розповів, що горизонт – це умовна лінія, а насправді небо із землею ніколи не з'єднуються, адже земля кругла. Діти побачили, що, чим вище вони піднімалися, тим далі відсовувалася лінія горизонту, а коли гелікоптер полетів у бік будинку, горизонт став переміщатися за ними.

Ось майже і закінчилася казка про поросяти, читати залишилося зовсім небагато. Даніелс Розумний зводив Босю з Берті, їх братів і сестер, а також інших знайомих дітей в Лісовий Планетарій. Там вони дізнались багато цікавого про походження Землі, про інші планети і небесні світила. Після відвідин Планетарію Бося спалахнув ідеєю побудувати ракету і злітати на Марс. Берті, пам'ятаючи про невдалий похід до горизонту, сказав, що не полетить з другом. Але, знаючи про наполегливий характер поросяти, ми не сумніваємося, що він зможе умовити зайчика зробити політ до загадкової планети. Цікаво, як пройде їхня наступна подорож?

Автор - Лариса Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати