Казки для дітей » Виховання дітей » Всеволод Нестайко: казки
Виховання дітей

Всеволод Нестайко: казки

Всеволод Нестайко – один з найвідоміших дитячих письменників України. Його називають янголом дитячої літератури, адже казки просякнуті чарівністю та добром. Для його творів характерне прекрасне почуття гумору, яке залишається в серцях дітей та допомагає їм в житті на все реагувати з посмішкою. Не лише діти, але й дорослі знають, хто такий Всеволод Нестайко. Казки його полюбляють читати в будь-якому віці.

Вселоволод Нестайко: які казки написав?

  1. Перша трилогія Нестайка несе назву «Теодори з Васюківки». До неї входять такі книги: «Пригоди Робінзона Кукурузо» (1964), «Незнайомець з тринадцятої квартири» (1966) та «Таємниця трьох невідомих» (1970). Ця книга була перекладана на більше, ніж двадцять іноземних мов, а також включена в шкільну програму. Героями книги є два школяра з невеличкого села України. Один з них є бешкетником, інший дуже врівноважений, та обидва бажають стати знаменитими. Шлях для цього вони вбачають таким: зловити шпигуна в селі, ставши тореадорами. В книжці фігурує як звичайне українське село, так і столиця Київ. Найважливіша мораль казки Всеволода Нестайко – важливість справжньої дружби, самовідданість, порядність, сміливість.
  2.  Не менш відома збірка казок – «В країні Сонячних зайчиків». Її головними героями є хлопчик Веснянка, якого дуже любили Сонячні Зайчики. А також пан Морок, проти якого ведеться боротьба. Пан Морок – начальник Канцелярії нічних жахіть і володар Зландії.
  3. «Олексій, Веселесик і Жарт-птиця» була написана в 1975 році. Герої казкової повісті мають перетворити неслухняного Олексія-Плаксія на ввічливого хлопчика Лесика-Веселесика. Як і в інших казках їм можуть знадобитись дружба, добро і наполегливість.
  4. Повість «Надзвичайні пригоди у лісовій школі» складається з чотирьох частин. Була написана в 1981 році. Головними героями є Зайчик та Їжачок, що навчаються в школі разом з іншими звірами. Вони періодично потрапляють у халепи, але допомагають один одному, як справжні друзі.
  5. «Загадка старого клоуна» - цікава історія, події якої відбуваються в Києві. Стьопа Наливайко ще вчора жив в селі, а сьогодні живе в столиці, ходить до школи, вислуховує образи однокласників, подорожує у минуле та майбутнє. Допомагає йому клоун Чак, що вже є стареньким, але все одно обожнює пригоди.
  6. «Дивовижні пригоди незвичайної принцеси» - остання казка Всеволода Нестайка, що вийшла у друк в 2010 році. Написана вона для дітей молодшого шкільного віку. В казці йдеться про незвичну принцесу, що не мріє про сукні та розкішне життя. Принцеса хочу мандрувати та пірнати в цікаві пригоди. Що в неї і виходить робити за допомогою Чарівника.

А ви читали казки Нестайка? Яка ваша улюблена?

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати